W tym odcinku podcastu Zrób Swój Ruch mam dla Ciebie prawdziwą bombę! Bombową kobietę z bombową historią zawodową, czyli Tancerkę w biznesie. 

To jest szczególnie interesująca rozmowę dla osób, które pracują, albo rozważają pracę w korporacji… bo mój dzisiejszy gość, to dusza artystyczna, która już właściwie skończyła z korporacją, zaczęła nawet własny biznes… który to zaprowadził ją na nowo do korporacji… i to zaprowadził ją bardzo wysoko, bo na stanowisko dyrektorskie i to jeszcze w sektorze finansowym.

Dziś chciałam Wam przedstawić Justyna Jakubczyk, czyli Tancerkę w biznesie! Będzie nie dość, że bardzo konkretnie o karierze w korporacji, finansach kobiecych i zarabianiu, to także całość wywiadu jest okraszona fascynującą osobistą historią Justyny, która pokazuje, jak niestandardowe działania mogą przynosić rezultaty, o których nawet nie marzyliśmy, kiedy zaczynaliśmy działać. 

W moich podcastach staram się Was przekonać, że właśnie magia rezultatów kryje się w działaniu. W końcu tytuł podcastu to: Zrób swój ruch! Przypadek – nie sądzę ;-). Dlatego też zaprosiłam Justynę do nagrania tego odcinka – bo jej osobista historia jest żywym przykładem na to, że energia, zaangażowanie, jasność tego, czego chcemy od życia i pracy, bierze się przede wszystkim z działania, a nie jedynie “rozkminiania” rzeczy w głowie.

Trzeba zrobić pierwszy krok, a potem kolejny i kolejny. Rozwijać się, uczyć, pokonywać swoje granice i ograniczenia w głowie, nauczyć się próbować i testować. Łapać okazje. Budować relacje z ludźmi i dawać od siebie, to co mamy najlepszego. Dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Odkryć się trochę. Pokazać, jakim jesteśmy człowiekiem, jak pracujemy, co robimy, w czym jesteśmy dobrzy, a wtedy okazuje się, że świetna propozycja pracy właściwie znajduje nas sama. 

Super odcinek, szczególnie w tych czasach, gdzie wiele osób z powodu koronawirusa i kryzysu traci pracę, albo obawia się, że w najbliższych miesiącach może się to wydarzyć.  

Kim jest Tancerka w biznesie, czyli Justyna Jakubczyk? 

Justyna jest profesjonalną tancerką, która także ma misję odklejania ludzi od krzeseł, by jak sama mówi, działali w ruchu i myśleli niestandardowo. Stworzyła autorski koncept MOVEMENT THINKING, pokazując, jak mikroaktywności ciała wpływają na pracę umysłu… i to jest ta część jej artystycznej duszy i pasji.

Natomiast w biznesie zajmuje się bardzo ważną i poważną rzeczą. Jest projektantką usług i doświadczeń klientów. Sama lubi mówić, że współtworzy usługi bijące w rytm potrzeb klientów za pomocą metodyki Body Movement & Design Thinking…. i pracuje zawodowo w korporacji w Axa Ubezpieczenia na stanowisku Dyrektor ds. Sprzedaży B2B i Rozwoju Relacji.

Czego się dowiesz z tego odcinka? 

Gorąco zachęcam Cię do odsłuchania tej rozmowy, bo jest ona naładowana nie tylko inspiracjami, ale przede wszystkim konkretami. Justyna bardzo szczerze dzieli się swoją przygodą pracy w różnych miejscach. Jej historia niesamowicie ciekawa, a także charakteryzuje się zaskakującymi zwrotami akcji! Można powiedzieć  historia “upadków i wzlotów” miłości i chęci pracy w korporacji. Justyna w tej rozmowie mówi otwarcie o tym, jak może być “nie fajnie” w korporacji i co wtedy robić, żeby się jednak odbić  i znaleźć swoje miejsce. Takie miejsce, w którym jest nam dobrze i takie, w którym jesteśmy dobrze wynagradzane. W tej rozmowie poruszamy oczywiście tematy finansowe – skąd wiedzieć, ile potrzebujemy zarabiać, jak weryfikować, ile na danym stanowisku można zarobić i co pewnie zainteresuje wiele osób, jak negocjować stawki, nawet te kilkukrotnie wyższe niż dotychczasowe. Padają konkretne kwoty! Więc w rozmowie znajdziesz bardzo dużo konkretów!

… i oczywiście w bonusie Justyna oczywiście opowiada o tym, dlaczego powinniśmy się ruszać i podejmować nawet mikroaktywności, wtedy kiedy mamy siedzącą pracę. Jak taka aktywność wpływa na redukcje naszego stresu, lepsze zdrowie, ale także na przykład na pamięć, mózg i umiejętności uczenia się.

Długa rozmowa, która jest nafaszerowana wieloma inspiracjami i praktycznymi poradami. Zapraszam Was do wysłuchania rozmowy o karierze, finansach i zarabianiu z tancerką w biznesie, czyli Justyną Jakubczyk!

Podcast w formie nagrania audio i wideo.

Ten odcinek podcastu możesz odsłuchać w formie audio. 

Podcast jest dostępny dla Ciebie:

a także obejrzeć na moim kanale na YouTube Kasia Iwanoska:

Moje refleksje po rozmowie z Justyną

Co za rozmowa! Prawda? Długa, ale bardzo wartościowa. To, co najbardziej lubię z tych odcinków z gośćmi – to jest właśnie ROZMOWA – wymiana myśli, inspiracji, która rodzi się, jak człowiek usiądzie przy stole z drugim człowiekiem i z ciekawością, zainteresowaniem słucha i dzieli się tym, co ma w sobie i swoich doświadczeniach najlepszego. (Dziś szczególnie wydaje się to szalonym przywilejem – siedzieć przy jednym stole ze swoim rozmówcom, bo nagrywałyśmy jeszcze oczywiście przed koronawirusem). Często właśnie w tych rozmowach moi goście i ja też, otwieramy się mówiąc nie tylko o sukcesach, ale także  o takich trudnych, czasami bardzo przykrych doświadczeniach i o tym, jak się z nich podnieść i iść dalej.

W ogóle doświadczenie spotkania Justyny, z jej pozytywną energią, ale też takim wewnętrznym spokojem, dużą samoświadomością, refleksją, ciepłem i otwartością – było dla mnie niesamowitym przywilejem. To jedna z tych osób, z którymi siadasz pierwszy raz, pogadać na głębsze, życiowe tematy i natychmiast czujesz ogromną serdeczność i poczucie więzi. Patrzysz i myślisz – ale super kobieta! Już zaszła tak daleko, a jest przecież młodą osobą. O tej dziewczynie świat biznesu usłyszy jeszcze z hukiem :-)! Dobry człowiek, z otwartym sercem i głową.

Ja bardzo ciesze się, że miałam okazję poznać bliżej Justynę i jestem pewna, że to też nie koniec naszej znajomości. Jeśli kiedykolwiek spotkacie ją w “realu”, na jakiejś konferencji – to śmiało idźcie i zagadujcie. To osoba, z którą warto zamienić kilka zdań, bo świetnie zna się na swojej pracy jako eksperta of CX i design thinking i chętnie zawsze pomoże, podpowie, ale także warto trochę “podczepić się” pod jej pozytywną energię.  

Z tego odcinka podcastu chciałabym, żebyś zapamiętała albo zapamiętał, że życie potrafi nas zaskakiwać (niezależnie od tego, czy mamy plan, czy też nie mamy tego planu. …choć skuteczniej ten plan jednak mieć ;-))… i jest to pewna cecha, a nie “wada”. Tak jest! W życiu potrzebujemy zarówno tych miłych i fajnych przeżyć czy doświadczeń, ale nasza dojrzałość, odpowiedzialność, samoświadomość, wiara w siebie – to wszystko kształtuje się przede wszystkim w tych trudnych momentach.

Po drugie – wszyscy, nawet jak nie pokazujemy tego w social media, to takich momentów doświadczamy. Często to, że coś w życiu tracisz, jakieś relacje, pracę czy nawet laptopa w metrze tak jak Justyna, może być początkiem czegoś dobrego. Choć pewnie w tym konkretnym momencie trudno nam to zobaczyć. Ja mam jednak takie swoje powiedzenie, kiedy mi dzieje się coś takiego, którym chciałabym się z Tobą podzielić. Może i Tobie pomoże ono z większym spokojem i wiarą w rodzące się szanse podchodzić to takich trudnych momentów próby w życiu. 

“Good news, bad news? Who knows”

czyli: 

“Doba wiadomość czy zła wiadomość? Kto to wie!”

Tak, ja tak już mam, że mózg mi się przestawia i mówię do siebie w obcych językach ?, najczęściej po angielsku lub włosku… i czasami powiedzenia w swojej oryginalnej formie lepiej mi się w głowie zagnieżdżają i lepiej działają. 

Dobra wiadomość, czy zła wiadomość? Kto to wie!

Dlaczego “good news, bad news? Who knows!” ? Dlatego, że kiedy jakieś drzwi się właśnie zamykają i nas to nawet bardzo w danym momencie boli, jest przykre smutne, a może nawet nas wkurza, czy może czujemy niesprawiedliwość… Choć w tym konkretnym momencie, na pewno wydaje nam się, że sytuacja jest beznadziejna, to jednak wcale to nie jest koniec!

Może się kończyć jakiś etap, rozdział w naszym życiu ( i to jest zupełnie normalne, zdrowe zachowanie, kiedy mając poczucie straty czegoś, albo kogoś czujemy smutek czy nawet złość). Jednak nasze “życie”, nasza “przygoda” się nie kończy. To doświadczenie, to jest jakiś element, przystanek naszej podróży, rozdział i także to, tak jak wszystko w życiu – przeminie.  

Bardzo, bardzo, bardzo często, kiedy coś się kończy – gdzieś “tam” otwierają się dla nas jakieś nowe drzwi i nowe szanse. Musimy tylko dać sobie przyzwolenie na to, żeby takie nowe szanse, otwarte drzwi dostrzec. To, co jest najważniejsze, według mnie, w tych trudnych momentach, to pewna samorefleksja, wyciąganie wniosków, lekcji i też działanie. Dlaczego działanie? Dlatego, że to właśnie z działania bierze się nadzieja (o tym może innym razem, ale są na to badania!, że tak jest!, szczególnie dla osób, które nie są zbyt wierzące w jakąś “siłę wyższą” czy “Boga”).

To właśnie działanie otwiera nas na nowe szanse i nowe doświadczenia, jakie przynosi nam życie.  Warto znać swoją wartość, warto śmiało iść po swoje, eksperymentować, próbować, uczyć się i wyciągać wnioski… a ta śmiałość czy przekonanie o swojej wartości też bierze się właśnie z działania!

To jak radzimy sobie z trudnościami, przeciwnościami losu w życiu codziennym jest kompetencją, umiejętnością, którą kształcimy, trenujemy jak mięsień. Radzenia sobie z tym wszystkim – uczymy się! … i co najważniejsze tę kompetencję możemy wykorzystać jako atut, chociażby starając się o nową pracę czy awans. Nasz sufit jest tam, gdzie go sobie sami ustawimy.

Daj znać co o tym myślisz! Jak sądzisz…

? Na ile nasze “prywatne doświadczenia”, to jak radzimy sobie na przykład z trudnościami w życiu, można przekuć w atut, właśnie w środowisku pracy?

Pomyśl teraz, proszę, o takim jednym doświadczeniu “z życia”, które może Ci pomóc osiągnąć to, czego tak bardzo pragniesz zawodowo?  Co takiego robisz, co możesz wykorzystać także w pracy? Jak możesz nazwać tę kompetencję?

Daj znać w komentarzu pod tym odcinkiem na blogu: finanseodkuchni.pl. jak swoje doświadczenia z innych obszarów możesz przekuć na atut w pracy?

Jestem bardzo ciekawa, co to takiego! Daj znać w komentarzu poniżej albo napisz do mnie emaila – zawsze z ogromną przyjemnością czytam wiadomości od moich czytelników, czytelniczek, słuchaczy, słuchaczek – czyli od Ciebie 🙂

Dziś już bardzo dziękuję Ci za wysłuchanie podcastu i przeczytanie tego wpisu do końca 🙂

Justynę znajdziesz w sieci: 


 SKLEP - FoKChcesz być na plusie? Zobacz jak mogę Ci pomóc!

Odwiedź mój SKLEP i zobacz jakie przygotowałam dla Ciebie szkolenia i  e-booki. Znajdziesz tam także możliwość konsultacji “jeden na jeden ze mną”!