Zastanawialiście się kiedyś jak by to było nażyć się, tak prawdziwie, każdego dnia? Nażyć się pracując, zarabiając i robiąc biznes… Nie czekać, aż coś się szczególnego wydarzy, nie myśleć o tym, że nażyję się później, nażyję się jak zarobię więcej, nażyję się jak dzieci podrosną… albo ja to się nażyję na emeryturze..

Dziś mam dla Was wywiad z niesamowitą kobietą, która pomaga innym, głównie kobietom, realizować się zawodowo. A właściwie powinnam powiedzieć realizować swoje “JA” w pracy i dużo mówi właśnie o tym, żeby nażyć się każdego dnia i nie odkładać tego naszego prawdziwego życia na później.

Moim gościem w podcaście “Zrób swój ruch” jest Marta Iwanowska – Polkowska, twórczyni i właścicielka “Manufaktury Rozwoju”. Tak, Iwanowska przez “w”, więc nie, nie jesteśmy z Martą rodziną 😉 .

Kim jest Marta Iwanowska-Polkowska?

Marta jest coach’ycą, sama właśnie tak lubi siebie nazywać. Mówi o sobie, że towarzyszy swoim klientom w procesie urzeczywistniania swojego “Ja”. Wierzy w to, że każdy ma prawo i możliwość, by być bardziej sobą, urzeczywistniać właśnie owo JA w życiu i w pracy. Robić to świadomie, autentycznie i po swojemu.

Marta jest psycholożką i trenerką oraz certyfikowanym coachem ICF. Pracuje z klientami na procesach indywidualnych, organizuje warsztaty otwarte i także współpracuje z korporacjami.

Ma ponad 15 letnie doświadczenie w tej pracy więc poprosiłam Martę o podzielenie się z nami swoimi sposobami na to, żeby pracować, robić karierę i dalej czuć się sobą.

Martę w sieci znajdziesz na:

jej stronie – Manufaktura rozwoju.

na Facebooku: Marta Iwanowska-Polkowska: Manufaktura Rozwoju.

wydane przez Martę jej autorskie narzędzie “Drzwi do Ja”, czyli karty do pracy coachingowo-warsztatowej znajdziesz w sklepie na stronie Marty.

Co znajdziesz w tej rozmowie  pt. “Nażyć się pracując, zarabiając i robiąc biznes”?

 • Rozmawiamy o pracy, karierze, prowadzeniu biznesu i sporo o odwadze. Jest dużo o nas – kobietach. O tym kiedy w pracy jesteśmy odważne, a kiedy tej odwagi nam brakuje. Radzimy jak dokonując małych aktów odwagi i praktykując wdzięczność trenować swój mięsień odwagi.
 • Jest także o stereotypach w miejscu pracy, bo wciąż, z Marty i mojego doświadczenia pracy z kobietami wiemy, że w stosunku do nas-kobiet, jest ich nadal sporo. Mówimy też o tym, jak sobie z nimi radzić.
 • Szukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego zarabiamy mało i co zrobić, żeby jednak zarabiać więcej.
 • Mówimy o wyborach, o pogodzeniu różnych ról życiowych z karierą (szczególnie jak pojawiają się dzieci)… i o większych, często też ze sobą sprzecznych, oczekiwaniach od nas – kobiet, jeśli chodzi o pracę zawodową. Jeśli ciekawi Cię, jakie pytanie słyszy kobieta kiedy zachoruje dziecko, a którego raczej nie usłyszy mężczyzna – to koniecznie posłuchaj.
 • O tym, że każdy ma prawo i możliwości, żeby być “architektem” swojego życia i kariery. Nie jest to jednak rozmowa z cyklu “wystarczy, że chcesz, to możesz wszystko”. Dlaczego? bo…
 • Mówimy też o cenie i kosztach naszych wyborów, o ograniczeniach jakie mamy. O tym, że nie zawsze jest łatwo, że często mamy wątpliwości “czy warto?”, że przed każdym skokiem pojawia się strach.
 • Nie zostawiamy Was jednak z “niczym”, bo w tej rozmowie znajdziecie także konkretne sposoby na to, jak znaleźć w sobie odwagę, jak usiąść w fotelu kierowcy swojego życia i kariery.
 • Marta dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą właśnie o tym, jak przejąć stery swojej kariery i nawigować do wyznaczonego przez siebie portu.  

Inspirujące lektury, które polecamy

 • Brene Brown: “Dary niedoskonałości”, “Rosnąc w siłę”, “Z wielką odwagą”;
 • Michele Obama: “Becoming. Moja historia”;
 • Sheryl Sandberg: “Opcja B”;
 • Rachel Cusk: “O początkach macierzyństwa”, “Po. O małżeństwie i rozstaniu”.

Podcast w formie nagrania audio. 

Ten odcinek podcastu możesz odsłuchać w formie audio 🙂 .

Najwspanialsze rzeczy dzieją się zawsze po odsłuchaniu wywiadu! 

Lato już w pełni, choć w kalendarzu jeszcze na nie czekamy. Upał w najbliższych dniach ma trochę zelżeć, więc zachęcam Cię bardzo do wybrania się na spacer i odsłuchania naszej rozmowy!

Dlaczego? Dlatego, że jest ona prawdziwą inspiracją i po jej odsłuchaniu “dzieje się magia”. My z Martą jesteśmy na to najlepszym przykładem. Obie mamy już przykłady wniosków i podjętych działań już po nagraniu tego wywiadu.

Znajdziesz w tym wywiadzie bardzo dużo wiedzy i wskazówek do działania. 

Jakie zmiany u mnie po rozmowie z Martą?

We mnie ta rozmowa,  poruszyła “struny” i zachęciła do zastanowienia się na ile faktycznie realizuję siebie zawodowo. Na ile “siedzę” w swojej strefie komfortu, bo po prostu daje mi to spokojne, komfortowe i dostatnie życie. Na pewno ostatnie kilka lat było dla mnie takim okresem, kiedy potrzebowałam więcej zawodowego spokoju na to, żeby “oswoić się” z nową dla mnie rolą Mamy. Choć nie zaprzestałam pracy zawodowej, to jednak dzieje się ona na o wiele mniejszej prędkości. Nie ma co się okłamywać, że było w ostatnich latach trochę szans za które zwyczajnie podziękowałam.

Jestem raczej typem podążającym droga transformacji, niż rewolucji, więc, jeśli mogę nie rozpętywać w jednym czasie zawieruchy na zbyt wielu frontach, to tego nie robię. Junior jednak rośnie, usamodzielnia się (z czego jestem bardzo dumna, bo na tym bardzo mi zależy). Ja powoli oswajam się ze swoim pomysłem na to jaką Mamą chcę być (na pewno odbiega to od stereotypu “Matki Polki”, więc muszę też oswoić się z krytyką i “szakalami”, które tu i ówdzie będą pewnie wypełzać co jakiś czas…)

Przede wszystkim jednak widzę i czuję, że zaczyna mi bardzo brakować takiej “akcji” i adrenaliny związanej z bardzo intensywną pracą w biznesie. Brakuje mi wypełnionej po brzegi sali szkoleniowej, pełnej ludzi gotowych do tego, żeby zmienić swoje życie – to zawodowe, biznesowe, i to prywatne. Tęsknię, za takim poczuciem uniesienia, że człowiek na całego realizuje w pracy jakąś swoją większą życiową ideę czy misję. Robi to w czym jest naprawdę dobry i są z tego owoce i że to co robi faktycznie zmienia życie innych ludzi na lepsze.

Jestem typem osoby, która z przyjemnością potrafi zatracić się w pracy i wcale nie ma poczucia, że pracuje ciężko. … i wiem, że tak jak w wielu sprawach w życiu – samo się nie zrobi! Trzeba więc będzie na nowo poukładać domowo-rodzinną rzeczywistość i znaleźć więcej przestrzeni na realizowanie mojego “JA” w pracy.

Zaczęłam więc po tej rozmowie działać, domykać dotychczasowe tematy zawodowe po to, żeby skupić się na tym w czym jestem dobra – przekazywaniu wiedzy i doświadczeń o tym jak zarabiać w biznesie, a także w życiu – pracując na etacie i robiąc karierę. Chcę też “dźwignię” swoich działań przenieść z pomagania głównie dużym korporacjom, na pomaganie mniejszym czy startującym biznesom oraz osobom pracującym “na etacie” u kogoś. Osobom takim jak Ty i inni czytelnicy mojego bloga. Będzie więcej bezpłatnych materiałów na blogu, ale także pojawią się płatne szkolenia otwarte (on-line i w “realu”)… no i piszę książkę!

Także jak widzisz – jedna rozmowa, a tyle decyzji i już podążania w nowym, wytyczonym kierunku.

Tą moją refleksją po tej rozmowie chciałam się z Tobą podzielić i za taką osobistą inspirację bardzo Ci Marta dziękuję!

A teraz jestem ciekawa:

? Jaką najważniejszą refleksję, inspirację czy lekcje, którą TY wynosisz z tej rozmowy?

?Jakie jedno działanie chcesz podjąć, które sprawi, że będzie więcej Twojego “JA” w Twoje pracy czy życiu?

Koniecznie daj nam znać! Obie z Martą bardzo chętnie poczytamy Wasze inspiracje i komentarze!

Taki jeden odcinek podcastu to spory nakład czasu, pracy i pieniędzy. To przygotowanie do rozmowy, nagranie jej, składanie (nie robię tego samodzielnie) i ponowne odsłuchiwanie, żeby upewnić się, że wszystko gra, napisanie postu na blog o odcinku. Ta rozmowa jest do tego bardzo wartościowa –  dlatego mam do Ciebie prośbę! Podziel się nią proszę w mediach społecznościowych, albo mailem ze swoimi znajomymi. Pomożesz mi w ten sposób dotrzeć z tym świetnym materiałem do większej ilości odbiorców.

A na samo zakończenie jedno “ogłoszenie”.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące rozwoju kariery, odkrywania swoich wartości, celów, pokonywania stereotypów w miejscu pracy, sposobów na zarabianie więcej – koniecznie daj znać w komentarzu, albo napisz do mnie wiadomość.

Planuję serię materiałów dla Was właśnie w temacie kariery zawodowej i wynagradzania. Będzie też kilka rozmów z różnymi ekspertami w tych dziedzinach. Jest więc możliwość znalezienia rozwiązań na trapiące Cię problemy, poszukania inspiracji i sposobów na to, jak zawodowo zrobić prawdziwy krok do przodu. “Prawdziwy”, czyli taki który da Ci wewnętrzną, życiową satysfakcję, spełnienie i także pozwoli zarabiać więcej! 

Ściskam!

Kasia

Skąd pobrać Podcast:

Podcast jest dostępny dla Ciebie:


 SKLEP - FoKChcesz być na plusie? Zobacz jak mogę Ci pomóc!

Odwiedź mój SKLEP i zobacz jakie przygotowałam dla Ciebie szkolenia i  e-booki. Znajdziesz tam także możliwość konsultacji “jeden na jeden ze mną”!