o-mnie-kasia-iwanoska

Cześć ! 🙂

Jestem Kasia Iwanoska.

Prowadzę ten blog, aby pomóc Ci gospodarnie radzić sobie z finansami osobistymi i firmowymi jeśli działasz we własnym biznesie. Piszę o tym jak zwiększać zarobki, zdrowo wydawać, aktywnie oszczędzać, inwestować w biznes i cieszyć się życiem. O tym jak osiągnąć wolność finansową, zapewnić bezpieczeństwo finansowe sobie, rodzinie czy swojemu biznesowi oraz jak pomnażać dobrobyt finansowy. Tu dowiesz się więcej o tematyce bloga oraz gdzie zacząć czytanie.

A wracając do mnie ….

Moje role życiowe i co mnie „kręci” 😎.

Jestem kobietą koło 40tki 😱 .  Prowadzę dom – chyba w wielu aspektach tradycyjny bo uwielbiam gotować 🙂 ! Pranie, sprzątanie, zakupy, wakacje, rachunki i różne naprawy domowe też trzeba ogarnąć i zorganizować ;-). Od niedawna jestem też mamą 🍼 ! Odkrywam na własnej skórze tą nową rolę oraz praktyczne przełożenie posiadania dziecka na finanse domowe 😉

o mnie kasia iwanoskaJestem kobietą niezależną finansowo. Zarabiać na swoje potrzeby zaczęłam jeszcze w liceum. „Etatową” pracę połączyłam ze studiami dziennymi. Zawodowo „kręci” mnie branża finansowa i właśnie od lat pracuję w instytucjach finansowych. W ostatnich latach zajmuję się głównie zarządzaniem ryzykiem kredytowym i finansowym oraz produktami finansowymi. Mam za sobą doświadczenie ubezpieczeniowe, bankowe czy inwestycyjne zarówno jeśli chodzi o  klientów indywidualnych jak i firmowych. Stąd mogę śmiało powiedzieć, że znam finanse od kuchni.  Jestem też od wielu lat menadżerem. Zarządzam, motywuje do działania i rozwoju osobistego ludzi i zespoły.

„Kręcą” mnie analizy finansowe i biznesowe… a tak bardzo osobiście to też prowadzenie domowego budżetu – od kilkunastu lat spisuję i analizuję wydatki. Choć ta świadomość czasami jest bolesna, to jednak przez lata pozwoliła mi zgromadzić doświadczenie oraz z roku na rok lepiej planować. Planować ile i na co wydajemy jako rodzina i ja jako kobieta. Lubię mieć oszczędności, aby czuć się z jednej strony bezpiecznie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, a z drugiej mieć wolność dokonywania wyborów zgodnych z moim wartościami życiowymi. Jeśli chodzi o emeryturę – to podobnie jak w przypadku dochodów wyznaję zasadę „licz na siebie”! ….czyli stale szukaj możliwości zarobienia i zainwestowania. Licz na swoje umiejętności, wiedzę i działania – w to inwestuj, pomnażaj i zapewnij sobie samej spokojne finansowo życie i emeryturę.

Pozytywnie i do przodu – nawet jak jest czasami pod górkę 😉

Jak na razie odbyło się bez wielkich finansowych dramatów! Choć na własnej skórze przetestowałam również nietrafione decyzje finansowe, których konsekwencje przyszło mi „zjeść” samodzielnie. Najbardziej spektakularna to okazała kolekcja luksusowych torebek (bez wątpienia wspaniałych i pięknych !) …i nadal kredyt hipoteczny na karku. Wierzę jednak, że „coś jest po coś”! Trudne sytuacje i złe decyzje nas w życiu nie omijają. Popełniamy błędy. Właśnie wtedy ważne jest nasze nastawienie, to jakie działania podejmujemy i czego uczymy się na przyszłość.

Dziś wiem, że jeśli chodzi o finanse, te prywatne jak i firmowe, zawsze najlepiej sprawdza się miks kilku cech: przyjęcia odpowiedzialności za własne finanse, wiedzy co i jak w finansach działa oraz przede wszystkim zdrowy rozsądek przy podejmowaniu decyzji połączony z aktywnością i determinacją w działaniu.

ciesz się życiem

Dzięki takiemu podejściu mogę sobie pozwolić na wiele rzeczy, które sprawiają przyjemność mi i moim bliskim oraz oszczędzanie – więc „życiowo” jest do przodu 👍 . …Chociaż gdybym mając 20 czy 30 lat wiedziała o wydawaniu, oszczędzaniu i zarabianiu tyle co wiem dziś – to pewnie byłabym bogatsza… a moja rodzina byłaby zabezpieczona do emerytury 😜. Pracowałam i mieszkałam również zagranicą – w Holandii i Włoszech. Pewne „prawdy życiowe” dotyczące zdroworozsądkowego podejścia do finansów są uniwersalne niezależnie w jakim kraju żyjemy. Jak to mówią : „nauka idzie w Nas!”.

Jestem też praktykującym od lat w biznesie trenerem, coachem, mentorem. Właśnie z tej potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem zrodził się pomysł na ten blog. Przeczytasz na nim o sprawdzonych i skutecznych sposobach pomnażania pieniędzy czyli: powiększaniu zarobków, gromadzeniu oszczędności i ograniczaniu wydatków. Ten blog jest miejscem w którym stawiam na wiedzę finansową i praktyczne narzędzia oraz motywację i prawdziwe historie o tym jak budować styl życia i firmę, który wspiera pomnażanie dobrobytu finansowego.

Zainteresowana ? Zaciekawiony ? a więc …

Co dalej ?

  • Jeśli chciałabyś lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o czym jest blog to zobacz tutaj: „O Blogu”……..
  • Jeśli jesteś nową Czytelniczką lub nowym Czytelnikiem tu znajdziesz „pigułkę” artykułów od których warto zacząć .
  • Jeśli chciałbyś skorzystać z bezpłatnego zestawu narzędzi i kalkulatorów, które pomogą Ci zadbać o Twoje finanse osobiste – 📬   ZAPISZ SIĘ na mój newsletter
  • Jeżeli podobają Ci się moje artykuły to możesz:

face book finanse od kuchniPolubić moją stronę: Finanse od Kuchni – Kasia Iwanoska na Facebooku .

Znajdziesz mnie również na:

twitter kasia iwanoskaTwitterze,

linkedin kasia iwanoskaLinkedIn,

instagram kasia iwanoskaInstagramie,

   Snapchacie pod nazwą użytkownika kasiaiwanoska.

😍 Będę Ci bardzo wdzięczna jeśli polecisz mój blog, strony w mediach społecznościach swoim znajomym.

Jeśli uważasz, że informacje i artykuły z mojego bloga 👌 mogą przydać się komuś z Twoich znajomych – śmiało udostępniaj, polecaj, „lajkuj” 👍 moje strony w tych kanałach czy też artykuły na blogu.

Zachęcam Cię też do aktywnego uczestniczenia w dyskusjach pod artykułami. Twoje zdanie czy opinia pomagają mi się rozwijać i budować jeszcze bardziej wartościowe wpisy dla Czytelniczek i Czytelników takich jak Ty!

Jeszcze raz dziękuję Ci za zainteresowanie moim blogiem !
Zachęcam do lektury i aktywnego uczestnictwa w społeczności !

IMG_0280
NIEB_BANER koniec post-okrag