Masz Talent Kasia IwanoskaCześć !

Nazywam się Kasia Iwanoska  i witam Cię serdecznie 🙂 .

Chcesz poznać blog “Finanse od Kuchni” ? Ta zakładka powstała z myślą o Tobie . Pomoże Ci ona „w pigułce“ zapoznać się z tematyką bloga i mam nadzieję, że szybko poczujesz się tu jak u siebie. Usiądź więc wygodnie… kawa / herbata w dłoń lub muzyka jaką lubisz w tle….cokolwiek co sprawi, że w jeszcze lepszym nastroju i z otwartą głową przystąpisz do lektury …. To jak ? Zaczynamy !

Finanse od Kuchni to miejsce w sieci, dzięki któremu z głową zrobisz swój ruch, aby stworzyć życie i biznes, które pokochasz. Wreszcie weźmiesz życie, karierę, a przede wszystkim finanse i pieniądze w swoje ręce, aby poszły tam, gdzie chcesz właśnie Ty!  Po prostu zrób swój ruch! 

Na pewno masz ten talent, który wzbogaci świat i Twój portfel.

Po prostu zrób swój ruch!

Kasia Iwanoska

O czym jest blog Finanse od Kuchni ?

o bloguPiszę o tym jak radzić sobie z finansami aby osiągnąć wolność finansową, tymi osobistymi i tymi firmowymi dla działających we własnym biznesie.

O tym jak zwiększać zarobki, zdrowo wydawać, aktywnie oszczędzać, inwestować i cieszyć się życiem.

Jeśli zastanawiasz się nad pytaniami: „Jak oszczędzać?“; „Jak nazbierać na edukację dzieci, podróże, samochód, mieszkanie, przyjemności czy emeryturę?“;”Jak z sukcesem prowadzić swój biznes i osiągnąć wolność finansową ?” ; „Jak zarabiać więcej ?“ ; „Jak mądrze wydawać i nie przepłacać ?“ ;”Jak oszc
zędzać” ; ” Jak inwestować?”
… czy w końcu „Jakie pytania sobie zadawać, aby osiągnąć bezpieczeństwo, niezależność czy wolność finansową ?“. To ten blog jest przestrzenią dla Ciebie!

Ten blog to też kobiece spojrzenie na finanse. Techniki oszczędzania, ograniczania wydatków, inwestowania, uzyskiwania zwrotów z inwestycji, zwiększania zarobków, liczenia pieniędzy są takie same dla kobiet i mężczyzn. Stąd wierzę, że i Panowie znajdziecie tu dla siebie dawkę wiedzy i praktycznych porad. Natomiast tak samo jak w życiu codziennym różnimy się od siebie (kobiety i mężczyźni) psychologicznie, mentalnie, emocjonalnie. Historycznie przypisywane są nam odmienne role w społeczeństwie, nadal panuje wiele stereotypów odnośnie kobiety i pieniędzy. Jestem kobietą, sama w codziennym życiu mierzę się z tymi wyzwaniami. Piszę o tym co jest dla mnie prawdziwe i autentyczne – dlatego na łamach tego bloga namawiam kobiety do przejęcia steru nad swoimi finansami, aktywności biznesowej i niezależności finansowej.

Mój blog jest miejscem do pozyskiwania wiedzy, inspiracji i poznania sprawdzonych sposobów pomnażania pieniędzy czyli: gromadzenia oszczędności, powiększania zarobków, ograniczania wydatków. Miejscem w którym stawiam na wiedzę finansową i praktyczne narzędzia, ale też motywację i prawdziwe historie o tym jak budować styl życia i biznes, który wspiera pomnażanie dobrobytu finansowego – tego prywatnego i firmowego (choć w przypadku małych firm czasami trudno te sfery rozdzielić).

kasia iwanoska 4Woody Allen powiedział że:

„Posiadanie pieniędzy jest lepsze niż ubóstwo, choćby tylko z powodów finansowych”.

Pewnie większość z nas (czyli jakieś 99,9% 😉 ) stawiana przed wyborem „ chcesz mieć pieniądze czy być bez pieniędzy ? ” zdroworozsądkowo wybierze posiadanie pieniędzy. Zakładając, że nie liczymy na wielki spadek czy wygraną na loterii w realnym świecie przyjdzie nam te pieniądze zarobić. O finansach osobistych niestety nie uczą nas w szkole. O tych firmowych są studia… ale jak to bywa w życiu praktyka często odbiega od teorii. Tą wiedzę zdobywamy najczęściej przez własne doświadczenia, często powielając nawyki i przekonania jakich nauczyło nas otoczenie. Uczymy się na próbach i błędach … i to najczęściej błędach własnych….A taka nauka może trwać bardzo powolnie i długo … gdzieś tak do emerytury 😉 A wcale tak nie musi być ! ?

Okazuje się, że również w finansach zastosowanie ma tak zwana zasada „Pareto”! …Czyli „twarda” wiedza o finansach to jakieś 20% sukcesu a reszta to głównie działania jakie podejmujemy połączone ze stylem życia jaki wybieramy. Okazuje się, że są powtarzalne, sprawdzone, uniwersalne sposoby aby zbudować wolność finansową. Są błędy, które ktoś już popełnił a my możemy wyciągnąć z nich wnioski. Są drogi do sukcesu, które mogą być dla nas przykładem. I właśnie taką wiedzą, motywacjami, sposobami na działanie i inspirującymi historiami dzielę się na tym blogu.

finanse od kuchni laptopSkąd nazwa ” Finanse od Kuchni ” ?

Nazwa wzięła się z połączenia moich życiowych pasji lub jak ktoś woli rzeczy, które uwielbiam w życiu… Jedną z nich jest gotowanie – które absolutnie kocham równie mocno jak jedzenie 😉 … oraz tego co mnie „kręci” zawodowo. Jestem finansistką. Pracuję od lat w instytucjach finansowych. Pracowałam i mieszkałam również poza Polską. W ostatnich latach zajmuję się głównie zarządzaniem ryzykiem kredytowym i finansowym oraz produktami finansowymi. Mam za sobą doświadczenie ubezpieczeniowe, bankowe czy inwestycyjne zarówno jeśli chodzi o  klientów indywidualnych jak i firmowych.… Stąd też śmiało mogę powiedzieć, że znam finanse od kuchni 🙂 . Jestem również wykształconym i praktykującym od lat trenerem, coachem, mentorem. …a od stosunkowo niedawna jestem również Mamą ?! Jeśli chcesz poznać mnie lepiej – zapraszam Cię do przeczytania zakładki O MNIE.

Jak możesz otrzymać zestaw bezpłatnych narzędzi?

Blog “Finanse od kuchni” to także prezenty dla Ciebie. Jeśli chceszOTRZYMAĆ zestaw bezpłatnych narzędzi i kalkulatorów excel, które ułatwią Ci zarządzanie twoimi finansami osobistymi, oraz informacje o nowych artykułach na blogu ZAPISZ SIĘ na mój newsletter. Obiecuję, że nie dostaniesz ode mnie niczego innego. Ja też nie lubię spamu ! Pamiętaj inwestycja w wiedzę zawsze się zwraca – dołącz do grona regularnych czytelników mojego bloga !
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej co znajduje się w zestawie bezpłatnych narzędzi – ZOBACZ TUTAJ

NIEB_BANER koniec post-okrag

 Co możesz Ty ? zrobić dla mnie ?

Jeżeli podobają Ci się moje artykuły to możesz:

face book finanse od kuchniPolubić moją stronę: Finanse od Kuchni – Kasia Iwanoska na Facebooku .

Znajdziesz mnie również na:

twitter kasia iwanoskaTwitterze,

linkedin kasia iwanoskaLinkedIn,

instagram kasia iwanoskaInstagramie,

   Snapchacie pod nazwą użytkownika kasiaiwanoska.

? Będę Ci bardzo wdzięczna jeśli polecisz mój blog finanse od kuchni, strony w mediach społecznościach swoim znajomym.

Jeśli uważasz, że informacje i artykuły z mojego bloga ? mogą przydać się komuś z Twoich znajomych – śmiało udostępniaj, polecaj, „lajkuj” ? moje strony w tych kanałach czy też artykuły na blogu.

Zachęcam Cię też do aktywnego uczestniczenia w dyskusjach pod artykułami. Twoje zdanie czy opinia pomagają mi się rozwijać i budować jeszcze bardziej wartościowe wpisy dla Czytelniczek i Czytelników takich jak Ty!

Jeszcze raz dziękuję Ci , za zainteresowanie moim blogiem!

Życzę Ci samych sukcesów w budowaniu wolności finansowej ! Tego aby w nadmiar i przysłowiowy „tłuszczyk” oraz „oponkę” obrastał właśnie Twój portfel !

IMG_0280